Strona główna » Porady » Stany zapalne i choroby zwyrodnieniowe stawów.
Nasze nowości
Nasze hity
Kontakt
  • E-mail:sklep@vitavita.pl
  • Telefon531561292
  • Godziny działania sklepucoziennie 9.00 - 21.00, w soboty 10.00 - 14.00

Stany zapalne i choroby zwyrodnieniowe stawów.

Data dodania: 03-06-2015

Choroby stawów są coraz bardziej powszechne. Nie są przyczyną zgonów ale są bardzo uciążliwe i często bolesne. Dodatkowo leki altprzeciwreumatyczne i przeciwbólowe zażywane regularnie, w okresie jednego roku, mogą doprowadzić do uszkodzenia przynajmniej jednego narządu.
Nie wiele osób wie, że leczenie stanów zapalnych i zwyrodnieniowych powinno polegać na odtruciu organizmu. 

Zwyrodnienie stawów, choroby reumatyczne, artretyzm, dna moczanowa, profilaktyka

 

Choroby kości i stawów występują powszechnie w krajach wysoko uprzemysłowionych. Nie są przyczyną zgonów, ale ich przebieg często jest bolesny, uniemożliwia normalne życie, a czasem prowadzi do kalectwa....

Medycyna akademika nie potrafi jeszcze leczyć tych chorób. Konwencjonalne leczenie może złagodzić przebieg i skutki, ale nie zwalcza przyczyny. Dodatkowo leki przeciwreumatyczne i przeciwbólowe zażywane regularnie, w okresie jednego roku, mogą doprowadzić do uszkodzenia przynajmniej jednego narządu.  Doprowadzamy do absurdu, ponieważ lecząc jedną chorobę, wywołujemy kolejną.

 alt

Główne przyczyny chorób reumatycznych można podzielić na dwie grupy. Jedną z nich jest choroba o podłożu autoimmunologicznym, czyli atak systemu odpornościowego na własne tkanki, wskutek czego dochodzi do stanów zapalnych w stawach. Choroba dotyczy całego organizmu, jest bardzo niebezpieczna. Chory powinien przebywać pod opieka lekarza reumatologa. Jedną z najczęstszych chorób z tej grupy jest RZS- reumatoidalne zapalnie stawów. Terapia suplementami może być stosowana równolegle z terapią farmakologiczną, pod stałą opieką lekarza.

 

Drugą grupę stanowią choroby o charakterze zwyrodnieniowym. Zazwyczaj dotyczą ludzi po 40 roku życia. Przyczyną może być nieprawidłowa praca wątroby, która nie potrafi neutralizować toksyn, wskutek czego gromadzą się one w stawach. Stawy stają się „śmietnikiem” organizmu. Choroby stawów mogą przybierać różne postaci, często występują osteofity, czyli tzw. ostrogi w piętach i kręgosłupie.

Kolejnym schorzeniem jest dna moczanowa. Polega na nadmiernym wytwarzaniu w organizmie kwasu moczowego. Nadmiar kwasu odkłada się w postaci kryształków w stawach i tkankach okołostawowych.

 

Leczenie stanów zapalnych i zwyrodnieniowych stawów polega na odtruciu organizmu.

 

Stan naszych stawów zależy od kondycji jelit. Zdrowe, jelita, odpowiednia flora bakteryjna to ZDROWE STAWY.

Ważnym elementem  diety są probiotyki, czyli podawane doustnie wyselekcjonowane kultury bakterii lub drożdży, najczęściej pałeczki kwasu mlekowego. Znajdziemy je w preparacie AC-Zymes, lub Probiobalance z dodatkiem babki lancetowatej, która oczyszcza jelita i działa przeciwzapalnie. Bakterie Lactobacillus acidophilus zawarte z Ac-Zymes  wytwarzają środowisko w którym nie przeżyją zarazki chorobotwórcze. 

 

Warto włączyć do diety błonnik. W preparacie NOPALIN znajduje się czysty błonnik z opuncji i aminokwasy. Nopal zasuszany jest techniką próżniową i w 100% zachowuje swoje właściwości. Ma właściwości oczyszczające jelita, wzmaga działanie probiotyków, działa przeciwwrzodowo, wspomaga pracę trzustki i wątroby, usuwa wolne rodniki tlenowe z organizmu.

Kuracja NOPALINEM wymaga popijania dużą ilością ciepłej, letniej wody. Tylko wtedy rozpulchniony nopal będzie miał szansę solidnie „posprzątać” nasze jelita.

 

Wątroba jest głównym narządem oczyszczającym organizm z trucizn, zarówno dostarczanych z zewnątrz, jak i produkowanych na miejscu. Zdrowa wątroba zneutralizuje toksyny dzięki czemu nie trafią one do stawów.

Składniki preparatu Liver Aid zwiększają możliwości detoksykacyjne wątroby,  przyspieszają spalanie tłuszczu w wątrobie, pozwolą na szybszą jej regenerację.

 

Co powinien zrobić chory cierpiący na choroby stawów? 

Należy poznać przyczynę. Zapalenie stawów może mieć różnorakie początki. Może być skutkiem przebytej gruźlicy, ogólnego zakażenie organizmu np. sepsy, rozwijania się wirusa (grypa) lub mieć zupełnie inną przyczynę. 

 

Pierwszym krokiem powinno być oczyszczenie jelit. Jednak oczyszczanie to ciężka praca dla naszego organizmu.. Możemy czuć się zmęczeni, niewyspani. Należy więc przygotować organizm do tej ciężkiej pracy, jaką będzie dla niego odtruwanie. Warto zwiększyć poziom energii preparatem MEGA COENZYME Q10, wzmocnić się preparatem multiwitaminowym SENIOR FORMULA lub VITAL do grupy krwi. Można też sięgnąć po POLINESIAN NONI jUICE. Po miesiącu wzmacniania powinniśmy być przygotowani do oczyszczania.   

Zalecane jest stosowanie preparatów  NOPALIN oraz PURE YUCCA. Jukka działa na ludzki organizm na wiele sposobów. Wspomaga wchłanianie potrzebnych substancji odżywczych, polepsza trawienie, ale najważniejszą jej funkcją jest odtruwanie, ponieważ wzmacnia i reguluje procesy wydalania. Ostatnio saponiny pozyskane z jukki stosowane są z dobrym skutkiem do leczenia zapalenia stawów. Ta substancja, działająca jak naturalne sterydy, jeśli jest właściwie dawkowana, nie wywołuje żadnych objawów ubocznych: w przeciwieństwie do sterydów otrzymywanych syntetycznie lub pochodzenia zwierzęcego nie podrażnia przewodu pokarmowego. Składniki preparatu PURE YUCCA rozpuszczają toksyny zawarte w stawach, ściankach jelit i tkankach podskórnych, hamują odczyny zapalne. Ponownie należy pamiętać o odpowiednich dawkach letniej wody, aby toksyny zostały rozpuszczone i wydalone z organizmu.

 Kolejny krok to  oczyszczenie wątroby, należy robić to równolegle z detoksykacją jelit.  Składniki preparatu Liver Aid zwiększają możliwości detoksykacyjne wątroby,  przyspieszają spalanie tłuszczu w wątrobie, pozwolą na szybszą jej regenerację.

 

 

Starsze osoby maja też często problem z wytwarzanie odpowiedniej ilości maziówki w stawach. TRIPLE POTENCY LECITHIN zawiera lecytynę, która „smaruje” stawy od środka i chroni je. Należy zażywać 1 kapsułkę raz dziennie.

Chrząstka rekina zawarta w preparacie SHARK AID pomaga w chorobach stawów, zmniejsza obrzęki i stany zapalne, działa immunostymulująco. Chrząstkę podajemy przy bólach, stanach zapalnych stawów i kości Składnikami chrząstki, działającymi tak korzystnie na układ stawowy, są białka polimery cukrowe (chondriotyna i glukozamina), które regenerują chrząstki stawowe oraz zapewniają wytworzenie odpowiedniej ilości mazi stawowej, niezbędnej do prawidłowego działania stawów.. Shark Aid podajemy pół godziny przed posiłkiem, zaczynamy od małych dawek i dochodzimy do 3 kapsułek 3 razy dziennie.  

 

Doskonałym preparatem przy wszelakich problemach ze stawami jest JOINT PROTEX FORTE. Preparat JOINT PROTEX FORTE dzięki swoim unikalnym składnikom zaleca przyjmować się przy zwyrodnieniu chrząstki, reumatoidalnym zapaleniu stawów , sztywniejącym zapalenie stawów kręgosłupa przy dnie i kolagenozie. Jego komponenty umożliwiają regenerację chrząstki, eliminują ból, zwiększają ruchomość stawów, są niezbędne w procesie tworzenia kolagenu - podstawy tkanki kostnej i łącznej.

 alt

Należy pamiętać o odpowiedniej diecie. Najlepiej zastosować, przynajmniej w okresie leczenia, dietę do grupy krwi. Należy unikać niezdrowego jedzenia typu fast food, ale również mięsa, szczególnie wieprzowego (zawierają wiele toksyn z chemicznych pasz). Włączyć do jadłospisu tłuste ryby z dużą zawartością Omega 3  (wyjątkiem jest dna moczanowa, gdzie mięso ryb może spowodować duże stężenie kwasu moczowego).

 

Przy chorobach stawów ważne jest wyleczenie przeziębienia do końca, ograniczenie białego cukru, białej mąki, alkoholu, unikanie produktów typu fast food, słowem dbanie o prawidłowe środowisko jelit.

 

Poza suplementami należy stosować rehabilitację. Może być to fizykoterapia, terapia polem magnetycznym, refleksoterapia, kąpiele solankowe, okłady borowinowe, leczenie dźwiękiem, akupunktura, lub inne dobroczynne zabiegi.

 

Po czym poznać, że choroba się cofa?

Stawy mniej trzeszczą, mamy większy zakres ruchu, znika poranny ból i zesztywnienie stawów, czujemy się młodzi, zdrowsi i dzięki temu szczęśliwsi!!!

 

alt

 

©wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość artykułów zawartych na stronie www.vitavita.pl  nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody vitavita.pl Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody vitavita.pl. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Porady